Policjanci zatrzymali w sprawie 33-letnią kobietę i 29-letniego mężczyznę. Jak się okazało, uprzejmy klient, który uniemożliwił ochroniarzowi zatrzymanie sprawczyni kradzieży, to jej znajomy. 

Wczoraj (24.02) około godz. 16.30 w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Biskupca policjanci przeprowadzali interwencję. W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze otrzymali informację, że przy wejściu do sklepu pracownik ochrony szarpie się z mężczyzną. Chwilę później policjanci zatrzymali awanturującego się 29-latka.

W trakcie rozmowy z pracownikami sklepu policjanci ustalili, że przed kilkoma minutami w sklepie doszło do kradzieży artykułów spożywczych i alkoholu. Podczas próby ujęcia sprawczyni do pracownika ochrony  podbiegł nieznany mężczyzna, który zaczął się z nim szarpać i „odbił” kobietę – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

Zatrzymany 29-latek tłumaczył się interweniującym policjantom, że jest dżentelmenem i chciał pomóc przypadkowej kobiecie. Po kilkunastu kolejnych minutach funkcjonariusze namierzyli 33-latkę. Funkcjonariusze ustalili również, że sprawczyni i „uprzejmy” mężczyzna to znajomi. Razem przyjechali do sklepu.

Oboje trafili do policyjnej celi. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i zbierają materiał dowodowy, który pozwoli na przedstawienie im zarzutów.