Kolejny przypadek bezmyślnego bestialstwa wobec zwierząt. Schronisko, do którego trafił uratowany pies, apeluje o pomoc w ustaleniu osoby lub osób odpowiedzialnych za znęcanie się nad czworonogiem. 

Czym Ci zawiniłem człowieku, że zaprowadziłeś mnie nad tę rzekę? Co tak strasznego uczyniłem, że związałeś mi łapy i powiesiłeś? Walczyłem ze sznurami, zdarłem skórę na łapach, mam nadwyrężone stawy, dziury w ciele… wyłem, aż ktoś usłyszał… za co???????????????????? – pytają w imieniu psa pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach.

To tam właśnie w miniony wtorek trafił 6-letni czworonóg, z którym tak okrutnie obeszli się ludzie. Pies został powieszony na znajdującym się nad rzeką drzewie, 2 km od Dobrego Miasta.

– Pies jest wymęczony, dostaje leki, kroplówki, wszystko, co trzeba – informuje na swoim profilu facebookowym schronisko, dołączając do postu zdjęcia uratowanej psiny.

Jak zapewniają pracownicy placówki w Tomarynach, sprawa została już zgłoszona na Komisariat Policji w Dobrym Mieście. Jednocześnie proszą o udostępnienie informacji o tym zdarzeniu i pomoc w odnalezieniu sprawcy/sprawców.

Wszyscy, którzy mogą pomóc w ustaleniu osoby/osób odpowiedzialnych za powieszenie psa, proszone są o kontakt z policją lub ze schroniskiem (gwarantowana anonimowość). Tel 534204420.

Post znajdziesz TUTAJ.

Fot. www.facebook.com/SchroniskoBiesal