Wyróżnienie za olsztyńskie tramwaje

  11
  Fot. www.olsztyn.eu.

  www.rabatol.pl  Przywrócenie tramwajów w stolicy Warmii i Mazur zostało dostrzeżone w branżowym konkursie „Diamenty Polskiej Infrastruktury”. Prezydent Olsztyna odebrał wyróżnienie podczas konferencji w Warszawie.

  „Diamenty Polskiej Infrastruktury” to prestiżowy, branżowy konkurs, organizowany przez Executive Club. Zrzesza przedstawicieli najważniejszych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw.

  Jego rozstrzygnięcie nastąpiło podczas konferencji Infrastruktura Polska 2016. Kapituła Konkursowa wyłoniła laureatów w ośmiu kategoriach. Olsztyn rywalizował o tytuł Inwestycja Roku i zdobył wyróżnienie. Zwycięzcą okazało się Metro Warszawskie.

  To, że nasza inwestycja została dostrzeżona przez branżę, potwierdza słuszność jej realizacji – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Trzeba przecież pamiętać, że sam tramwaj to tylko część bardzo złożonej inwestycji. Jednocześnie wymieniliśmy kilometry podziemnej infrastruktury, przebudowaliśmy lub wybudowaliśmy od nowa szereg dróg oraz zainicjowaliśmy przyjazne mieszkańcom zmiany w Śródmieściu.

  Uznanie wzbudziło to, że linia tramwajowa została wybudowana od podstaw. To pierwsze w ten sposób zrealizowane zadanie w Polsce od 1959 roku, kiedy torowisko układano w Częstochowie.

  Tramwaje w Olsztynie zostały przywrócone po pół wieku od likwidacji tego środka transportu.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

  Jeszcze sie taki nie urodzil ktory by Polakowi dogodzl- zamiast sie cieszyc to cagle nieadowolenie.Ja uwazam ze to piekna sprawai powrot do tradycjii !!!! ^_^ (y) (y)

  hahahhahahaha i już widzę te ZMARSZCZKI NA CZOŁACH WSZYSTKICH MARUDZĄCYCH OLSZTYNIAKÓW Xd

  Faktycznie, należy sie wyróżnienie … za zakorkowanie miasta.

  Mariusz

  Zapraszam szanowne „jury” do Olsztyna na przejażdżkę autem po centrum 🙂
  Ciekawe dlaczego przez prawie 60 lat nikt w Polsce nie budował tramwajów? Zastanawiające…

  Mają dobrą zabawę naszym kosztem

  Hahaha…. Diament…. Szloda słów, że za coś takiego można dać/dostać nagrodę

  Zakorkował całe centrum. Brak lewoskrętów tam gdzie przebiegają linie tramwajowe. Gratuluję za organizację ruchu. Ostatnia kadencja i koniec twój.

  Zakorkował całe centrum. Brak lewoskrętów tam gdzie przebiegają linie tramwajowe. Gratuluję za organizację ruchu. Ostatnia kadencja i koniec twój.

  Brak słów…

  Wczoraj 7 min stałem na światłach przez które przejeżdża tramwaj!! Nie mówiąc ile w korkach stoję

  wpDiscuz