290 tys. złotych przeznaczono na dofinansowanie organizacji wydarzeń kulturalnych. Będzie też okazja do skonsultowania składanych projektów.

To już drugi w tym roku konkurs związany z wydarzeniami kulturalnymi. Tym razem do podziału są pieniądze na organizację wydarzeń kulturalnych, promowanie lokalnej twórczości i debiutów artystycznych oraz popularyzację różnorodności kulturowej Olsztyna (pobierz ogłoszenie o konkursie TUTAJ).

Na pierwsze z zadań zarezerwowanych jest 200 tys. złotych, na drugie 50 tys., a na ostatnie 40 tys. – wyliczają ratuszowi urzędnicy. – To całe spektrum działań, od festiwali, koncertów, przez spotkania, konferencje po wydawnictwa. Termin składania ofert mija 4 marca.

Zanim jednak dokumenty trafią do ratusza, warto wybrać się na specjalnie zorganizowane konsultacje. Będzie można dowiedzieć się więcej na temat warunków składania ofert oraz skonsultować przygotowany projekt.

Spotkanie odbędzie się w czwartek (25 lutego). Do biblioteki Planeta 11 przy al. Piłsudskiego 38 można przyjść między godz. 14 a 17. Na pytania odpowiedzą pracownicy Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków oraz Biura ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

W ramach poprzedniego konkursu – na edukację poprzez kulturę (TUTAJ) – wpłynęło 86 wniosków. Właśnie trwa formalno-merytoryczna ocena zaproponowanych zadań. Po zakończeniu tego etapu powołana zostanie komisja, która wybierze te najlepsze. W tym przypadku do podziału jest 190 tys. zł.