Napastnicy zabrali z olsztyńskiego mieszkania portfel, telefon i obrączkę. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów jeszcze tego samego dnia. Jeden z nich był poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa.

W poniedziałek około godz. 18 w jednym z mieszkań przy ul. Wyszyńskiego doszło do rozboju. Pokrzywdzony mężczyzna w trakcie imprezy został pobity przez dwóch napastników, którzy przyszli odwiedzić swojego znajomego.  Sprawcy zaatakowali go nogami od taboretu, a następnie okradli z portfela, telefonu i obrączki.

Policjanci zatrzymali 20-letniego Adriana K. i 29-letniego Dariusza Z. na tym samym osiedlu, na którym doszło do przestępstwa – relacjonują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. – Młodszy mężczyzna był poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Obaj w chwili zatrzymania znajdowali sie pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze doprowadzili ich do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieli. Najprawdopodobniej usłyszą zarzuty rozboju. Grozi im kara 12 lat pozbawienia wolności.