To spośród 10 laureatek zostanie wybrana Kobieta Sukcesu naszego regionu. Uroczysta gala odbędzie się 8 marca. 

Prezentacja szerokiego dorobku kobiet, uhonorowanie ich sukcesów, promowanie udziału pań w życiu społeczno-gospodarczym kraju – to główne cele, które przyświecają organizatorom Gali Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur.

W tym roku przedstawiciele regionalnych mediów, organizacji społecznych i samorządów w ramach wyborów zgłosili 16 kandydatur. Obradująca już po raz 18. kapituła wybrała w ubiegłym tygodniu (17.02) Złotą Dziesiątkę Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2016, w której znalazły się:

1. Dr hab. Danuta Kruk – prof. UWM w Katedrze Fizyki Relatywistycznej na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
2. Joanna Posoch – antropolog kultury, twórczyni Żywego Muzeum Lawendy w Nowym Kawkowie gm. Jonkowo.
3. Mariola Piłat-Skalmowska – prezes firmy Snails Garden zajmującej się hodowlą ślimaków w Krasinie k. Pasłęka.
4. Anna Stankiewicz z Giżycka – lekarz endokrynolog w giżyckim szpitalu, łyżwiarka i wiceprezeska Stowarzyszenia Łyżwiarskiego „Czarne Pantery”.
5. Katarzyna Stocka – instruktorka tańca i choreografka z Olsztyna, która zatańczyła na czele karnawałowego korowodu 2016 w Rio de Janeiro.
6. Barbara Święcicka – animatorka kultury, społecznik, reżyser, scenarzystka, inicjatorka powstania TEATRU NIESKROMNEGO.
7. Małgorzata Kozioł – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolnicy, gmina Lubomino.
8. Anna Ciesielska – założycielka i prezydentka Rotary Club Olsztyn Varmia oraz prezes Instytutu Przedsiębiorczości i Nowych Technologii.
9. prof. Iwona Anna NDiaye – literaturoznawczyni i tłumaczka języka rosyjskiego na UWM, współorganizatorka Dni Afryki w Olsztynie.
10. Zofia Wojciechowska – florystyka, działaczka społeczna, prezes Instytutu Hortiterapii „Zielony Promień”.

Wszystkie laureatki zostaną uhonorowane podczas XVIII Gali Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur, która odbędzie się 8 marca w Olsztynie.