Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur: znamy Złotą Dziesiątkę

  4
  Uroczysta gala z okazji poprzedniej edycji wydarzenia.

  www.rabatol.pl  To spośród 10 laureatek zostanie wybrana Kobieta Sukcesu naszego regionu. Uroczysta gala odbędzie się 8 marca. 

  Prezentacja szerokiego dorobku kobiet, uhonorowanie ich sukcesów, promowanie udziału pań w życiu społeczno-gospodarczym kraju – to główne cele, które przyświecają organizatorom Gali Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur.

  W tym roku przedstawiciele regionalnych mediów, organizacji społecznych i samorządów w ramach wyborów zgłosili 16 kandydatur. Obradująca już po raz 18. kapituła wybrała w ubiegłym tygodniu (17.02) Złotą Dziesiątkę Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2016, w której znalazły się:

  1. Dr hab. Danuta Kruk – prof. UWM w Katedrze Fizyki Relatywistycznej na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
  2. Joanna Posoch – antropolog kultury, twórczyni Żywego Muzeum Lawendy w Nowym Kawkowie gm. Jonkowo.
  3. Mariola Piłat-Skalmowska – prezes firmy Snails Garden zajmującej się hodowlą ślimaków w Krasinie k. Pasłęka.
  4. Anna Stankiewicz z Giżycka – lekarz endokrynolog w giżyckim szpitalu, łyżwiarka i wiceprezeska Stowarzyszenia Łyżwiarskiego „Czarne Pantery”.
  5. Katarzyna Stocka – instruktorka tańca i choreografka z Olsztyna, która zatańczyła na czele karnawałowego korowodu 2016 w Rio de Janeiro.
  6. Barbara Święcicka – animatorka kultury, społecznik, reżyser, scenarzystka, inicjatorka powstania TEATRU NIESKROMNEGO.
  7. Małgorzata Kozioł – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolnicy, gmina Lubomino.
  8. Anna Ciesielska – założycielka i prezydentka Rotary Club Olsztyn Varmia oraz prezes Instytutu Przedsiębiorczości i Nowych Technologii.
  9. prof. Iwona Anna NDiaye – literaturoznawczyni i tłumaczka języka rosyjskiego na UWM, współorganizatorka Dni Afryki w Olsztynie.
  10. Zofia Wojciechowska – florystyka, działaczka społeczna, prezes Instytutu Hortiterapii „Zielony Promień”.

  Wszystkie laureatki zostaną uhonorowane podczas XVIII Gali Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur, która odbędzie się 8 marca w Olsztynie.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
  ARCHIWUM X

  Pani Kozioł to pewnie za prokuratora i życiorys?! Oczywiście za wszystkie przekręty, szczególnie te związane z kabaretonem – podkładaniem prac plastycznych osób z poza środowiska osób upośledzonych lub chorych, twierdząc że to jej uczestników. Raczej wyrok kary!!!

  Anonimowo

  Pani KOZIOŁ, za co???

  Gratuluje żonie Mariola Piłat Skalmowska – Prezesowi firmy Snails Garden Skalmowscy z Krasina. Dumny mąż 🙂

  No i powinna wygrać Pani Kasia bo jest normalna a nie jakaś Pani prezes itp

  wpDiscuz