Policjanci podczas kontroli drogowej ujawnili w samochodzie 1500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Sprawę przejęli funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą, którzy w mieszkaniu i garażu kierowcy znaleźli jeszcze więcej nielegalnego towaru. Straty Skarbu Państwa wyceniono na kwotę ponad 80 tys. złotych. 44-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego odpowie za przestępstwo.

W miniony czwartek (18.02.2016) na trasie Jeziorany – Barczewo policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opla. Kierowca przewoził w bagażniku 1500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze na co dzień zwalczający przestępczość gospodarczą z KMP w Olsztynie, którzy wraz z kierowcą pojechali do miejsca jego zamieszkania. Tam również policjanci znaleźli nielegalny towar. W sumie zabezpieczonych zostało około 5 tys. paczek papierosów.

Wstępnie ustalono, że straty Skarbu Państwa wynoszą ponad 80 tys. złotych.

44-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego został zatrzymany. Po przesłuchaniu usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa karno-skarbowego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba, która nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
pan jan

Wow ale odkrycie , połowa regionu żyje z przemytu fajek i paliwa a tu taka sensacja 🙂

Dariusz

jakoś trzeba żyć .

Arek

Państwo okrada nas na jeszcze większe pieniądze i jakoś ich nikt za to nie kara, mimo że oni mieliby czym płacić za swoje przestępstwa.

wpDiscuz