Policjanci z Komisariatu Policji w Barczewie wyjaśniają okoliczności sprawy, w której pokrzywdzony mężczyzna miał zostać wciągnięty do samochodu, pobity a następnie okradziony z pieniędzy, dokumentów i telefonu. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby biorące udział w tym zdarzeniu. Zatrzymanie kolejnych dwóch to tylko kwestia czasu.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godziny 15:00 na terenie gminy Dobre Miasto. To właśnie tam pokrzywdzony został siłą wciągnięty do samochodu. W trakcie jazdy sprawcy pobili go i okradli.

Półtora godziny później pokrzywdzony zgłosił sprawę policjantom. 23-latek wycenił utracony portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz telefon komórkowy na łączną kwotę ponad 500 złotych. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Barczewie ustalili dane sprawców. Dwóch z nich tego samego dnia zostało zatrzymanych w miejscach zamieszkania. Zatrzymanie pozostałych dwóch osób to tylko kwestia czasu. W tej chwili wyjaśniany jest udział każdego z nich w tym zdarzeniu.

Wstępnie sprawa prowadzona jest w kierunku wymuszenia rozbójniczego i rozboju. Jeżeli zarzuty potwierdza się, sprawcom może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.