Kettlebell Sport to oryginalna i ciągle zyskująca popularność dyscyplina. W sobotę (20.02) stolica regionu będzie gościć najlepszych zawodników z Polski i z zagranicy.

Z pozoru sprawa wydaje się niezwykle prosta – wystarczy podnieść kulowy ciężarek. I w sumie nie jest skomplikowaną dyscypliną, dającą za to doskonałe efekty w budowaniu siły i wytrzymałości.

Kettlebell Sport, czyli podnoszenie kulowych odważników, wywodzi się z Rosji. Ćwiczenia angażują wszystkie partie mięśni, dlatego tak dobrze wpływają na ogólny rozwój.

W Olsztynie zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Poza gospodarzami rywalizować będą zawodnicy m.in z Warszawy, Łodzi, Kalisza, Koszalina, Gdańska, Torunia. Będą także reprezentanci z Litwy, a wśród nich Wicemistrz Świata i Mistrz Europy Tomas Miezlaiskis i Wicemistrz Europy U16 Ruslanas Kirijenka.

Podczas zawodów odbywają się trzy konkurencje: Cykl Długi, Rwanie i Podrzut – wyjaśnia prezes Polskiej Akademii Kettlebell Sport z Olsztyna, Maciej Gorzkowski. – Każdy start będzie trwać 10 minut, podczas których zawodnik musi zrobić jak największą liczbę powtórzeń. Poza medalami i dyplomami za trzy pierwsze miejsca w danej kategorii wagowej, w ogólnej klasyfikacji zostanie wyłoniony klub, którego zawodnicy osiągnęli najlepsze wyniki.

Nasze miasto jest największym ośrodkiem tej dyscypliny w Polsce. W Kettlebell Olsztyn trenuje około 100 osób, z czego 40 bierze udział w zawodach.

Mistrzostwa Polski Kettlebell odbędą się w Szkole Podstawowej nr 7 przy al. Przyjaciół 42. Początek o godz. 11. Zawodom patronuje prezydent Olsztyna.