Nawet niewielki gest, drobne wsparcie może być tym, które da im siłę do dalszej walki. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę.

Siedemnastoletni Kacper Hajduk, uczeń Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie. Jeszcze niedawno biegał, jeździł, był duszą towarzystwa. Teraz toczy najważniejszą walkę w życiu.

Rok temu zachorował na genetyczny zanik mięśni, poza tym wykryto u niego złośliwego raka z przerzutami. Chłopak jest po dwóch operacjach oraz czterech chemioterapiach i transfuzjach krwi.

Wspomóc leczenie Kacpra będzie można podczas koncertu charytatywnego. W trakcie imprezy także m.in. pokazy tańca, pchli targ, aukcje, kiermasz ciast. Wydarzenie zacznie się w sobotę (20 lutego) o 17:00 w Zespole Szkół w Barczewie.

charytatywny-plakat-barczewo

Także w sobotę, ale w Olsztynie, inne dobroczynne wydarzenie. Tym razem na rzecz Asi Waloszek, która tego dnia będzie obchodzić 38. urodziny. Kobieta zmaga się z nowotworem.

– Wszystkie dostępne i refundowane w naszym kraju leki nie są w stanie jej pomóc – informują organizatorzy koncertu i aukcji. – Więc by Asi pomóc, musimy uzbierać na bardzo drogą chemię, która jest w tej chwili jedyną deską ratunku.

W sobotę (20 lutego) od 17:00 w Arte klubogalerii przy ul. Św. Barbary w Olsztynie mnóstwo atrakcji. Poza koncertem licytacje fantów przekazanych przez gastronomów, kosmetyczki, artystów.

Wśród fantów, jakie trafiły na licytacje, są m.in. obrazy, karnety na zabiegi kosmetyczne, sportowy sprzęt olsztyńskich gwiazd. – Nie zabraknie także prezentów z ratusza. Podczas obu wydarzeń będzie można wylicytować gadżety związane z tramwajami – zapewniają pracownicy Urzędu Miasta Olsztyna.