Mirosław Pampuch „jedynką” Nowoczesnej

  3
  Fot. http://www.nowoczesnapl.org.

  Sekretarz miasta oraz były starosta olsztyński wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych z listy Ryszarda Petru. 

  Lider Nowoczesnej ogłosił w ostatnich dniach swoich kandydatów, którzy jesienią będą ubiegać się o poselskie mandaty z ramienia partii. – To osoby, które mają doświadczenie zawodowe, które wiedzą, jak zmieniać Polskę. Wiedzą, jak zrobić z Polski kraj nowoczesny – uzasadnia Ryszard Petru. – To samorządowcy, lekarze, przedsiębiorcy, osoby związane z kulturą, naukowcy – to zupełnie inny skład list do parlamentu niż proponują nam stare partie – czytamy na stronie partii.

  Wśród zaprezentowanych „jedynek” – jako pierwsze nazwisko Nowoczesnej z okręgu olsztyńskiego – pojawił się Mirosław Pampuch, obecnie pełniący funkcję sekretarza miasta. Absolwent prawa pełnił w przeszłości funkcję wójta Jonkowa (1998-99), a także radnego powiatu. W 2006 roku został wybrany na starostę olsztyńskiego i tę funkcję, po reelekcji w 2010 roku, pełnił do ubiegłorocznych wyborów samorządowych.

  Walka o mandat poselski z listy Nowoczesnej nie będzie pierwszym startem Mirosława Pampucha w wyborach parlamentarnych – samorządowiec startował już do sejmu w 2011 roku z ramienia Platformy Obywatelskiej.

  3 KOMENTARZE

  1. Petru sam wciskał ludziom kredyty (spekulacyjne) oparte o kurs franka gdy już sam swoje przewalutował, za jego plecami stoją banki, krążą słuchy że płaci jedynkom innych list wyborczych sporą kase za odejście, przeczytajcie program NowoczesnejPO, kilkadziesiąt stron bełkotu.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here