Sekretarz miasta oraz były starosta olsztyński wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych z listy Ryszarda Petru. 

Lider Nowoczesnej ogłosił w ostatnich dniach swoich kandydatów, którzy jesienią będą ubiegać się o poselskie mandaty z ramienia partii. – To osoby, które mają doświadczenie zawodowe, które wiedzą, jak zmieniać Polskę. Wiedzą, jak zrobić z Polski kraj nowoczesny – uzasadnia Ryszard Petru. – To samorządowcy, lekarze, przedsiębiorcy, osoby związane z kulturą, naukowcy – to zupełnie inny skład list do parlamentu niż proponują nam stare partie – czytamy na stronie partii.

Wśród zaprezentowanych „jedynek” – jako pierwsze nazwisko Nowoczesnej z okręgu olsztyńskiego – pojawił się Mirosław Pampuch, obecnie pełniący funkcję sekretarza miasta. Absolwent prawa pełnił w przeszłości funkcję wójta Jonkowa (1998-99), a także radnego powiatu. W 2006 roku został wybrany na starostę olsztyńskiego i tę funkcję, po reelekcji w 2010 roku, pełnił do ubiegłorocznych wyborów samorządowych.

Walka o mandat poselski z listy Nowoczesnej nie będzie pierwszym startem Mirosława Pampucha w wyborach parlamentarnych – samorządowiec startował już do sejmu w 2011 roku z ramienia Platformy Obywatelskiej.