W sobotę (20 lutego) w olsztyńskiej bibliotece Planeta 11 spotkają się kibice rajdowca.

Dokładnie w sobotę miną 23 lata od śmierci tego wybitnego kierowcy. Olsztynianin zmarł po wypadku, do którego doszło podczas Zimowego Rajdu Dolnośląskiego.

Mieszkańcy stolicy regionu niezmiennie pamiętają o sportowcu. Wielbiciele sportów motorowych powinni zajrzeć do multimedialnej biblioteki Planeta 11.

Będzie okazja do wspomnień i obejrzenia archiwalnych zdjęć – zachęca kierownik placówki, Jacek Smółka. – Dodatkowo przed Planetą 11 będzie można zobaczyć replikę auta rajdowego wielokrotnego Mistrza Polski.

Spotkanie zacznie się w sobotę (20 lutego) o godz. 12:30.

Jednak wspominki o rajdowcu to nie jedyny punkt programu. Będzie bowiem okazja, by poczur rajdowe emocje podczas turniej na Playstation3 w grę WRC 2.

Chętni do wcielenia się w rolę rajdowego kierowcy powinni przesłać zgłoszenie e-mailem – [email protected] – lub zarejestrować się w dniu imprezy. Nie zabraknie atrakcyjnych nagród ufundowanych m.in. przez Fundację im. Mariana Bublewicza.

Marian Bublewicz był 7-krotnym Mistrzem Polski. W 1992 roku wywalczył wicemistrzostwo Europy. Jako pierwszy w kraju zbudował profesjonalny zespół rajdowy.

bublewicz-planeta-plakat_