Apele społeczników zostały wysłuchane – PKP pokazało, jak ma wyglądać zmodernizowany Olsztyn Zachodni. Ostateczny projekt znacząco różni się od tego pierwszego, przedstawionego kilka lat temu. 

Działania olsztyńskich społeczników – Forum Rozwoju Olsztyna oraz Wizji Lokalnej – w sprawie Dworca Zachodniego sięgają 2011 roku. Wtedy to PKP przedstawiło pierwszy projekt przebudowy. Mimo wielokrotnych apeli nie był on prezentowany mieszkańcom, nie przeprowadzono w tej sprawie konsultacji społecznych.

Po kolejnym przesunięciu terminu rozpoczęcia remontu Dworca Zachodniego FRO wystąpiło z apelem do Mirosława Pawłowskiego, pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu PKP SA, o udostępnienie projektów remontu obu olsztyńskich dworców oraz umożliwienie mieszkańcom Olsztyna zgłoszenie uwag do ich wyglądu i funkcjonalności (TUTAJ).

Przyniosło to oczekiwany skutek – PKP pokazało wizualizacje mniejszego z olsztyńskich dworców po planowanym remoncie.

Wprawdzie PKP nie zorganizowało na przekór mieszkańcom konsultacji, mimo to widać, iż pierwszy i ostateczny projekt różnią się znacząco od siebie, na korzyść tego, który zostanie zrealizowany – komentują członkowie FRO.

Prace modernizacyjne mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. W ramach przebudowy zaplanowano m.in. poczekalnię ogrzewaną, poczekalnię otwartą czy wiatę rowerową.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Martyn

PKP czyli Polskie Koleje Państwowe – POKAZAŁY! 😉

McOwiec

obrzydliwy projekt – wygląda jak WC-et. Tym razem wizualizacja się nie udała dla arbuza.

Aleksa

Wspolczuje jednemu z drzew: bedzie musialo rosnac w budynku (rys. 2)
Szkoda ze na rysunku nie ma skali (np ludzi).Jesli przyjac za skale stojaki do rowerow to wyglada na bardzo malutki. Pan architekt tez sie nie pochwalil swoimi umiejetnosciami obslugi programu graficznego 🙂
Nie wiem co sadzic o projekcie: nie wiem, po ktorej stronie maja byc tory, gdzie ma byc wejscie, czy bedzie jakas ladna salka oczekiwania na pociag….

Beata

Szkoda, że nie zdobyto się na replikę dworca sprzed wojny i zmiany nazwy na „Dworzec Stare Miasto”. Design drewna z betonem jeszcze naszym zdolnym architektom nie wychodzi. A aranżacja terenu wokół, zwłaszcza zielenią, to strefa zapomnienia i ignoranctwa.

Dominika

Oby jak najszybciej zaszły te pozytywne zmiany. Dworzec to obecnie obraz nędzy i rozpaczy.

Michal

mieszkam obok tego dworca

on

mieszkasz obok tego dworca

Barbara

prostoni ladnie

Ana

Wygląda jak na plaży miejskiej przebieralnie 😉

Monika

Obiecanki cacanki…..

wpDiscuz