Policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca Olsztyna, który miał znęcać się nad swoją żoną. Z relacji pokrzywdzonej kobiety wynikało, że mąż od dłuższego już czasu przychodził pijany do domu, wszczynał awantury i wyzywał ją.

Zgłoszenie o awanturze domowej policjanci otrzymali we wtorek (16.02) po godz. 22. Pod wskazany adres pojechał patrol.

Z relacji zgłaszającej kobiety wynikało, że mąż, będąc pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę. – Powodem kłótni był włączony komputer i palące się światło w mieszkaniu. Mężczyzna nie mógł pogodzić się z tym, że pozostali domownicy go nie słuchają, więc zaczął ich wyzywać, a następnie wykręcił korki w mieszkaniu – informują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Kobieta zdecydowała się złożyć zawiadomienie o znęcaniu. Jej 42-letni mąż został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i prawdopodobnie usłyszy zarzut znęcania nad żoną. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Jak podkreślają olsztyńscy funkcjonariusze, prokurator oraz sąd mają szereg narzędzi, by odseparować sprawcę przemocy domowej od pokrzywdzonych. Oprócz tymczasowego aresztowania prokurator może nakazać sprawcy opuszczenie lokalu mieszkalnego zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną. Środek ten jest orzekany na wniosek policji. Istnieje również możliwość orzeczenia zakazu zbliżania się na określoną odległość sprawcy od osoby pokrzywdzonej.