Wiemy, ile oficjalnie zebrał olsztyński sztab WOŚP-u

  0

  www.rabatol.pl  Była jedną z najbardziej udanych akcji Wielkiej Orkiestry w Olsztynie. Sztab ma już potwierdzenie oficjalnego rozliczenia.

  Ponad 319 tys. złotych – to ostateczna kwota, jaka trafiła do puszek wolontariuszy w stolicy regionu. Takie informacje dotarły do Olsztyna z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Zbiórka, która odbyła się 10 stycznia, była jedną z najbardziej udanych w historii WOŚP-u w naszym mieście. W porównaniu z poprzednim rokiem, teraz wynik był lepszy o ok. 80 tys.

  W naszym mieście zorganizowano niemal 30 imprez – przypomina szefowa sztabu, Dorota d’Aystetten. Działo się w szkołach, uczelniach, pływalniach, galeriach handlowych. Można było wylicytować m.in. pościel z wizerunkiem piłkarza, Roberta Lewandowskiego, i piłkę z podpisem selekcjonera polskich siatkarzy, Stephena Antigui.

  Na olsztyńskich ulicach pojawiło się ponad 400 wolontariuszy. Łącznie przy organizacji wydarzenia pracowało około tysiąca osób. W tym roku wielkoorkiestrowa zbiórka przeznaczona jest na pediatrię oraz na opiekę nad osobami starszymi.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  wpDiscuz