Jedna z największych miejskich inwestycji wciąż wzbudza podziw odwiedzających stolicę regionu. Tym razem o olsztyńskim Tramino z uznaniem wypowiedział się minister finansów. 

O swojej wycieczce do Olsztyna Paweł Szałamacha poinformował 14 lutego na swoim profilu na Facebooku. Krótki wpis opatrzył zdjęciem, na którym widać nowy olsztyński środek transportu.

Pocztówka z Olsztyna. Weekend spędziliśmy z żoną w mieście nad Łyną – pisze na swoim Facebooku minister finansów. – Olsztynianom gratulujemy tramwaju, który wrócił na ulice miasta po pół wieku. Zadaje wielkomiejskiego szyku, tym bardziej, że to Tramino z Poznania.

Taki komentarz nie mógł przejść niezauważony. – Jak człowiek, którzy zarządza budżetem Polski, robi sobie selfie z naszym tramwajem i go nam gratuluje, to my zachowujemy to zdjęcie na dysku i przypomnimy, kiedy będzie składać wnioski o dofinansowanie rozbudowy. Miło – czytamy na Facebookowym fanpage’u bloga OlsztyńskieTramwaje.pl.

Jak przypomniano we wpisie, minister Szałamacha jako prezes Instytutu Sobieskiego promował tramwaje jako nowoczesny środek transportu. W kwietniu 2012 roku prezydent Grzymowicz otrzymał od niego także list popierający olsztyńską inwestycję tramwajową.