To pierwszy w tym roku przypadek śmierci u pacjenta z AH1N1 w naszym regionie. 

Kobieta była przyjęta do olsztyńskiego szpitala wojewódzkiego. W miniony piątek (12.02) 32-latka zmarła z powodu niewydolności oddechowej. Dziś sanepid na podstawie wyników badania pobranej wcześniej próbki stwierdził u zmarłej pacjentki obecność wirusa AH1N1 -podaje TVP Olsztyn.

To nie pierwszy w tym roku przypadek zachorowania na świńską grypę w regionie – wcześniej jednak na Warmii i Mazurach nie było ofiar śmiertelnych. Pod koniec stycznia choroba została zdiagnozowana u mieszkanki naszego miasta. 52-latka przyszła do lekarza z objawami typowymi dla zwykłej grypy. W Olsztynie to był pierwszy przypadek zachorowania na świńską grypę od 2011 roku.

Ze względu na coraz większą liczbę zachorowań na grypę placówki medyczne ze stolicy regionu wprowadziły ograniczenia odwiedzin. Na taki krok zdecydowały się dyrekcje szpitali miejskiego, wojewódzkiego i dziecięcego.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
redeye

oczy nie mogą byc zielone?

Natan

Dlaczego mnie nie dziwi fakt że zmarła w szpitalu wojewódzkim? Tam jest umieralnia a nie szpital. W tym szpitalu leżało 5 moich bliskich, nikt nie wyszedł stamtąd żywy. To nie szpital to umieralnia. Za małe sale, za mało lekarzy, za dużo pacjentów. Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłej.

Ola

Bzdura totalna, inne szpitale pozbywają się problemu zazwyczaj po tym jak doprowadza do zaniedbań.
Odsyłają wtedy do Szpitala Wojewódzkiego

XYZ

Właśnie że sieją, bo nie opisali całej sytuacji. Ta kobieta była w ciąży, rodziła u przereklamowanego Malarkiewicza 10 dni po terminie i miała zielone wody. Tak osłabiona kobietę położono w sali z chorymi kobietami i zachorowała na świńska grypę i niestety zmarła. Więc ktoś tu się boi faktów. Nie siejecie paniki z tą grypą, tylko piszcie prawdę.

Kasia

Nie sieją paniki tylko informują..jak by zachowali to w tajemnicy to też byś mógł mieć żal,że zataili ważną informację.Takie rzeczy lepiej wiedzieć.

Michał

Dlaczego siejecie panikę?

Michał

Dlaczego siejecie panikę?

Marta

😱

Marta

😱

wpDiscuz