Na miejscu niedzielnego wypadku pracowali policjanci, strażacy oraz załoga karetki pogotowia. Kierowca bmw w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.  

Wczoraj (14.02) około godz. 17 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na ul. Mazowieckiej w Kętrzynie, w rejonie ronda im. Wincentego Witosa, doszło do wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynikało, że kierujący osobowym bmw mężczyzna uderzył w przydrożne drzewo. Na miejsce natychmiast zostały wysłane dwa patrole ruchu drogowego.

Będący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący 20-letni mieszkaniec miasta początkowo wpadł w poślizg , wjechał na chodnik, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna w stanie krytycznym został przewieziony przez zespół karetki pogotowia do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. – Przeprowadzone badanie krwi wykaże, czy kierujący był trzeźwy.

Na tym odcinku droga była całkowicie zablokowana, w związku z czym funkcjonariusze wyznaczyli objazdy. Policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania. Apelujemy również do pieszych o wzmożoną ostrożność na drodze.