Domowy magazyn – chował u siebie 200 kg tytoniu

  1

  www.rabatol.pl  Mężczyzna w swoim domu i garażu trzymał także m.in. maszynkę do cięcia liści tytoniu. Straty Skarbu Państwa spowodowane działalnością 44-letniego mieszkańca Lubawy szacuje się na ponad 80 tys. złotych. 

  Iławscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców Lubawy może posiadać znaczną ilość liści tytoniu, z których wytwarza krajankę. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce, gdzie potwierdzili informację.

  Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli blisko 200 kg nielegalnego tytoniu oraz maszynkę do cięcia liści tytoniu i zgrzewarkę elektryczną do folii. Podzielony na porcje tytoń oraz wszystkie zabezpieczone przedmioty schowane były w mieszkaniu oraz garażu mężczyzny – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

  policja ilawa nielegalny tyton 2

  44-latek w ten sposób chciał oszukać Skarb Państwa na kwotę ponad 80 tys. złotych. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mieszkaniec Lubawy usłyszał zarzut, a wszystkie nielegalne produkty tytoniowe zostały zabezpieczone przez policjantów.

  Za to przestępstwo grozi kara grzywny łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

  Za takie coś to od razu do łagrów na 20 lat. Chory kraj…

  wpDiscuz