Kryminalni zatrzymali 34-latka, który miał w mieszkaniu marihuanę. Znaleziono u niego również 15 sztuk tabletek, najprawdopodobniej ecstasy. Za swoje zachowanie węgorzewianin odpowie przed sądem.

W czwartek (11.02) rano policjanci wydziału kryminalnego weszli do jednego z mieszkań na terenie Węgorzewa, gdzie zauważyli lodówkę, z której wydobywało się nienaturalne światło. Okazał się, że w środku znajduje się krzak konopi indyjskiej.

34-latek przerobił lodówkę i wyposażył ją w specjalne urządzenia do hodowli, a krzak uprawiał 2,5 miesiąca. Po przeszukaniu mieszkania funkcjonariusze znaleźli kolejne nasionka do uprawy, jak również 15 tabletek, najprawdopodobniej ecstasy – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

Zatrzymany oświadczył mundurowym, że woli marihuanę niż alkohol, a tabletki zakupił już dawno i o nich zapomniał. Kryminalni zabezpieczyli krzak konopi indyjskiej wraz z przerobioną lodówką, nasiona oraz tabletki.

Za nielegalną uprawę konopi, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, 34-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.